40-lecie wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Specjalne pasmo TVP Historia
.

W 40-lecie wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową TVP Historia przygotowało specjalne pasmo poświęcone temu wydarzeniu oraz premiery filmów i programów publicystycznych. Oto najciekawsze propozycje:

Codziennie od wtorku 9 października (z wyjątkiem soboty i niedzieli) między 16:00 a 17:00 przedstawiamy specjalne „papieskie pasmo” a w nim filmy dokumentalne poświęcone osobie Jana Pawła II i jego pontyfikatowi.

Specjalnie z tej okazji dla TVP Historia kardynał Stanisław Dziwisz zgodził się udzielić dwóch wywiadów: „Kościół i Polska” i „Kościół i świat”.

16 października (wtorek), w rocznicę wyboru Karola Wojtyły proponujemy o 16:45 film „Pielgrzym”. Na schodach wyłożonych czerwonym dywanem sylwetka wspinającego się człowieka. Kiedy się odwróci, z ekranu spojrzą jasne, spokojne oczy Jana Pawła II, "polskiego" papieża... Tak zaczyna się "Pielgrzym" Andrzeja Trzosa - Rastawieckiego...

O 20:40 przedstawimy film „Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia”. Film jest próbą odpowiedzi na pytanie: dlaczego ta myśl tak trafnie odpowiada na niepokoje i obawy ludzi żyjących w neurotycznym i skomplikowanym świecie? Pojawia się również pytanie o źródła przyswajania tej idei przez społeczności niekatolickie. Myśl siostry Faustyny wypełnia najgłębsze i podstawowe oczekiwania, a jej uniwersalizm i prostota sprawia, że trafia ona do wszelkiego typu ludzi, bez względu na wykształcenie i wiek.

O 22:35 specjalne wydanie programu Przemysława Babiarza „Jak było?” poświęcone wydarzeniom sprzed 40 lat.

O 23:20 przypomnimy głośny film „Jan Paweł II” z Johnem Voightem w roli tytułowej.

Szczegóły naszych propozycji znajdą Państwo na naszym oficjalnym profilu na Facebook’u i na stronie internetowej www.historia.tvp.pl

reklama
reklama