Konkurs scenariuszy na 100 lat niepodległości
Konkurs scenariuszy na 100 lat niepodległości

TVP Historia ogłasza konkurs dla pracowników i współpracowników Oddziałów TVP SA na projekty audycji telewizyjnych o tematyce związanej z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pula środków przeznaczonych przez Zarząd TVP SA na realizację najlepszych projektów wynosi milion złotych.

.

Jest to szansa na pokazanie tej rocznicy także w kontekście lokalnym, regionalnym, przybliżenie mniej znanych bohaterów, ukazanie całego bogactwa inicjatyw, jakie są podejmowane w związku z jubileuszem. Nabór projektów i ich ocena przeprowadzone zostaną we współpracy z Ośrodkiem Programów Regionalnych, pracami Komisji Kwalifikacyjnej będzie kierować Piotr Legutko, dyrektor TVP Historia.

Organizator nie stawia ograniczeń związanych z konkretnymi datami czy wydarzeniami dotyczącymi lat 1914 – 1921. Niepodległość może być ukazana szerzej, poprzez związane z nią ideały, pragnienie wolności, bohaterów, symbolizujących polski los. Istotą konkursowych zmagań jest to, by przypomnieć historię walki o niepodległość z perspektywy poszczególnych regionów Polski, lokalne wydarzenia, postaci bohaterów, których pamięć przyćmiły wielkie ogólnokrajowe wydarzenia.

- Konkurs scenariuszy filmów dokumentalnych na temat bohaterów walk o niepodległość Polski adresowany jest do Oddziałów regionalnych TVP. Wierzę, ze w ten sposób widzowie w całym kraju poznają nieznane lub słabiej znane przykłady hartu ducha, bohaterstwa i inteligencji naszych przodków. Osobiście bardzo chciałbym zobaczyć historie kresowe - walk o Bobrujsk, Mińsk Litewski, Dynaburg czy Kowno. Bardzo ciekawią mnie nieznani bohaterowie zmagań z zaborcą pruskim na Śląsku i Pomorzu. Fascynujące są dzieje walk wywiadów polskiego i sowieckiego przed rozpoczęciem wojny 1920 roku – mówi Maciej Stanecki, członek Zarządu TVP. SA.

Nabór dotyczy zarówno audycji cyklicznych, o czasie emisji jednego odcinka do 25 min, filmów dokumentalnych o czasie emisji 25 lub 50 min, jak i reportaży o czasie emisji do 25 min.

Projekty należy składać w terminie 30 dni kalendarzowych od dnia ogłoszenia naboru, w formie pisemnej na adres: Telewizja Polska S.A., ul. J. P. Woronicza 17, 00-999 Warszawa, TVP Historia, blok D, pokój nr 405, lub elektronicznie na adres: historia@tvp.pl.

Organizator poinformuje o zakończeniu i rozstrzygnięciu konkursu po zatwierdzeniu jego wyników przez Zarząd TVP S.A w terminie do 100 dni od daty ogłoszenia naboru na stronach internetowych organizatora: www.historia.tvp.pl i www.tvp.pl.

reklama
reklama