Przewrót Majowy
Przewrót Majowy

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i Fundacja Solidarności Dziennikarskiej zapraszają na grę miejską i debatę „Przewrót Majowy” 27 maja 2017, w sobotę w Centrum Prasowym Foksal w Domu Dziennikarza w Warszawie, ul. Foksal 3/5.

Godz. 9 – 10 rozpoczęcie gry miejskiej

Serdecznie zapraszamy do gry terenowej polegającej na odnalezieniu i sfotografowaniu 10 miejsc w Warszawie, ważnych z punktu widzenia Przewrotu Majowego. Do gry zapraszamy drużyny 2-3 osobowe, a także drużyny "rodzinne" (prosimy wziąć aparat fotograficzny lub komórkę z aparatem).

Plan gry:

1. Start w godz. 9.00 - 10.00, Dom Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5 - drużyny otrzymają zdjęcia z fragmentami miejsc, które muszą odnaleźć i plan gry.

2. Drużyny idą w teren, odnajdują miejsca, robią im zdjęcia i na karcie GRY krótko uzasadniają, jaką rolę odegrało dane miejsce w historii Przewrotu Majowego.

3. Uczestnicy muszą wrócić na Foksal do godz. 14.00, przedstawiając swoje zdjęcia i uzasadnienie: dlaczego ten właśnie temat – dom, fragment, tablica - zostały wybrane.

4. Obrady jury - godz. 14.00 - 15.00. 5.

O godz. 15.00 wręczamy nagrody i wyróżnienia, a wszyscy uczestnicy otrzymają wydawnictwa SDP, m.in. książki z publikacjami laureatów konkursu o Nagrody SDP. Wydarzeniu towarzyszyć będą media.

Godz. 15.00-17.00 debata

Otwarty panel dyskusyjny z udziałem wybitnych znawców tematu, historyków, przedstawicieli organizacji upamiętniających dokonania żołnierzy Piłsudskiego. Swój udział zapowiedzieli m.in. szefowie „Strzelca”. Do debaty zostaną zaproszeni dziennikarze prezentujący różne spojrzenia na Przewrót Majowy. Zachęcamy także uczestników gry miejskiej i wszystkich zainteresowanych tematem do zaprezentowania swoich opinii dotyczących tego wydarzenia. Debata będzie miała charakter otwarty dla publiczności. Zostaną wykorzystane fragmenty filmów dokumentalnych nt. Przewrotu Majowego.

Prowadzenie: Stefan Truszczyński.

reklama
reklama