Na planie „Sensacji XX wieku”

W Książu ruszyły zdjęcia do kultowego cyklu „Sensacji XX wieku”. Po 9 latach program Bogusława Wołoszańskiego wraca na antenę Telewizji Polskiej. Tematem pierwszego odcinka będą nieznane działania największego wroga Hitlera - Heinricha Himmlera. Wiosną przyszłego roku będzie można obejrzeć 10 odcinków cyklu dokumentalnego w nowym formacie, opowiadającego o wydarzeniach historycznych i politycznych minionego wieku realizowanych w koprodukcji z National Geographic Channel.

reklama
reklama
Polecamy

Krwawe rubiny Czerwonych Khmerów

Zapraszamy na film dokumentalny Olivera Webera o nielegalnym handlu diamentami w Kambodży. Nielegalny handel jest wszechobecny na kuli ziemskiej. Od dżungli azjatyckiej i puszczy afrykańskiej, poprzez południowoamerykańskie bezdroża, po zachodnie metropolie. Handel bronią, narkotykami, diamentami, ropą naftową, drewnem tropikalnym, a nawet... kobietami, mężczyznami i dziećmi. Zapraszamy na film dokumentalny Olivera Webera o nielegalnym handlu diamentami w Kambodży. Nielegalny handel jest wszechobecny na kuli ziemskiej. Od dżungli azjatyckiej i puszczy afrykańskiej, poprzez południowoamerykańskie bezdroża, po zachodnie metropolie. Handel bronią, narkotykami, diamentami, ropą naftową, drewnem tropikalnym, a nawet... kobietami, mężczyznami i dziećmi.

Poświęcając życie prawdzie

Zapraszamy na film dokumentalny Grażyny Czermińskiej o tragicznej historii 12 lekarzy, specjalistów i ekspertów z dziedziny medycyny sądowej, którzy znaleźli się w składzie powołanej przez Niemców Międzynarodowej Komisji Lekarskiej do zbadania mordu w Katyniu. Członkowie komisji pochodzili z krajów zależnych od Rzeszy: Belgii, Bułgarii, Danii, Protektoratu Czech i Moraw, Rumunii, Słowacji, Węgier i Finlandii oraz z neutralnej Szwajcarii. W kwietniu 1943 roku mieli osobiście dokonać sekcji zwłok zamordowanych w Katyniu polskich oficerów i ustalić dokładny czas popełnienia zbrodni. Wszyscy złożyli podpisy pod dokumentem obwiniającym ZSRR o dokonanie tej zbrodni. Po wojnie, mimo gróźb, szykan i oskarżeń o kolaborację z nazistami, większość członków Komisji nie wyparła się swoich oświadczeń.